NRD Начало
Петък, 22 Ноември 2024
Начало Творчески отражения Международeн фестивал на любителските комедийни театри
4293
Творчески отражения

Международeн фестивал на любителските комедийни театри

С традиционно шествие на камили в Тополовград се откри Международният фестивал на любителските комедийни театри, пантомима и сатира “Велко Кънев”. Това е 27-ото издание на форума. По централната градска част дефилираха четириногите Султан и Емир, символи на древния поминък на местните хора в региона. Общо 17 постановки ще могат да изгледат зрителите на фестивала от днес до 29 септември

| 23 Септември 2024, 19:48 ч.
Международeн фестивал на любителските комедийни театри
Международeн фестивал на любителските комедийни театри
Снимка © БТА

С традиционно шествие на камили в Тополовград се откри Международният фестивал на любителските комедийни театри, пантомима и сатира “Велко Кънев”.

В София вече се чувстваме като у дома си. Тук се върнахме при приятели. Обожаваме България. Това казаха част от артистите в мюзикъла „Фантомът на операта“, който се завръща у нас за втори път тази година. 

От 29 август до 5 септември в зала 1 на НДК предстоят общо девет представления. След София екипът заминава за Лисабон, след това – за Базел, Прага и Антверпен, Прибалтика и Скандинавието. 

„Връщаме се тук заради невероятното посрещане, което имахме първия път. Целият ни екип беше единодушен, че трябва да дойдем отново“, каза Дъги Картър. Той изпълнява ролята на Раул.

„Този прекрасен град – София, е единственият от турнето, в който се връщаме за втори път. И това ни прави много щастливи и нетърпеливи да се срещнем с публиката

Варненската галерия „Графит“ представя изложба на Михалис Гарудис (1940-2021) с творби от последните две десетилетия от живота на художника. 

Изключителен шанс е да видим три самостоятелни изложби на Гарудис във Варна за краткото време от дванадесетина години, каза галеристът Ненко Чернев.

Той подчерта, че авторът и неговата съпруга Ева, която присъства на откриването, са били винаги сърдечни и са ги допускали до неговия творчески свят, съдействайки им да направят значими събития за изобразителното изкуство. 

Изложбата представи Нина Локмаджиева, която я определи като врата към последното пътуване на художника. По думите й темите в картините са белязани от респекта към Средиземно море и цивилизационните маркери, които то оставя в европейската същност.

Той ни въвлича в една оптическа игра на реално и изобразено, на двуизмерно и трии

Поради големия интерес гостуването нa картината „Триптих" на Васил Стоилов в музей „Ахинора" в Казанлък ще бъде удължено до 31 март 2025 година. Това съобщават на официалната си страница от Художествената галерия, чийто филиал е музеят. 

В произведението авторът е увековечил образите на едни от най-значимите български художници като Златю Бояджиев, Владимир Димитров – Майстора, Иван Милев и Васил Захариев. Творбата е с внушителните размери 200 × 450 см.

Картината „Триптих“ е нарисувана от Васил Стоилов през 1977 година. Още в годината на своето създаване платното е откупено и вписано в колекцията на художествена галерия „Владимир Димитров – Майстора". Картината остава задълго в мрака на фондохранилището, за да го напусне за първи път преди едва три години, когато беше показана в Националната галерия в София. 

С прожекция на филм за историята на културната институция и тържествена церемония Габровският драматичен театър отбеляза своята 95-годишнина на 16 ноември.

На празника беше премиерата на документален филм за историята на Габровския театър. Той е специално създаден от част от екипа на театъра за юбилея.

През последните няколко години благодарение на съвместна работа с Държавен архив - Габрово е станало ясно, че Габровският общински театър е основан през 1929 г. и възниква в сградата на сегашното Народно читалище „Априлов-Палаузов“.

През 2023 г. комисия решава той да се възприема за основоположник на днешния Драматичен театър „Рачо Стоянов” в града и така летоброенето да започва от 1929 г. Това е причината и през 2020 година да честваме 75 години от  създаването на театъра (създаден е като държавен театър на 10 октомври 1945 г.), а пр

Националната опера и балет на Република Северна Македония представи „Набуко“ от Джузепе Верди в Софийската опера и балет тази вечер.

Спектакълът започна с едноминутно мълчание в памет на загиналите днес български летци.

Постановката на „Набуко“ е на италиански екип. Режисьор е Ренато Бонаюто, сценограф – Флавио Арбети, костюми – Артемио Кабаси. В главните роли бяха Марян Йованоски – Набуко, Злата Тошевска – Абигаиле, Николина Яневска – Фенена, Зоран Сотиров – Исмаел, Игор Дурловски – Захария. Диригент беше Бисера Чадловска.

Спектакълът беше гледан от президента на Република Северна Македония (РСМ) Гордана Силяновска-Давкова, служебният министър на културата на България Найден Тодоров, министърът на културата на РСМ Зоран Лютков, външният министър на югозападната ни съседка Тимчо Муцунски.

Това е 27-ото издание на форума.

По централната градска част дефилираха четириногите Султан и Емир, символи на древния поминък на местните хора в региона.

Общо 17 постановки ще могат да изгледат зрителите на фестивала от днес до 29 септември. От тях 12 постановки са на родни трупи и пет - на състави от българските диаспори в чужбина - Сърбия, Молдова, Украйна, Италия и Турция. Всички представления ще се играят на български език.

Фестивалът е под патронажа на вицепрезидента Илияна Йотова и се организира от Министерството на културата, Изпълнителната агенция за българите в чужбина, Съюзът на артистите в България, Съюзът на народните читалища, Община Тополовград и читалище „Св. Св. Кирил и Методий-1894“.

От културното средище посочиха, че тази година над 100 дарители - фирми, организации и частни лица подкрепят финансово провеждането на фестивала.

Четири камерни концерта и четири майсторски класа ще има по време на петото издание на Cellissimo, съобщават организаторите на фестивала, който ще се състои от 6 до 11 септември.

На майсторските класове на проф. Рафаел Уолфиш, проф. Стефан Казаку, проф. Кшищоф Карпета и доц. д-р Атанас Кръстев ще партнират пианистите Палави Махидара, проф. Людмил Ангелов, доц. д-р Маргарита Илиева и д-р Гергана Несторова в общите им камерни концерти.

„Както в предишните издания на фестивала, така и през 2024 г. майсторските класове ще са отворени за ученици, студенти, както и за професионални виолончелисти от цялата страна и чужбина. Това е уникална възможност в нашата столица да се осъществи среща между изтъкнати представители на различни европейски виолончелови школи, чието съгласие за участие е признание и за високото ни нацио

Тази вечер стотици жители и гости на Стара Загора се включиха в 19-ото издание на Нощта на изкуствата, която отново обедини културните институции в града в една запомняща се вечер, изпълнена с разнообразни събития и арт преживявания.

В рамките на мащабното културно събитие музеите, галериите и други културни центрове в Стара Загора отвориха вратите си за посетители, като предложиха богата програма от изложби, музикални концерти, литературни четения и астрономически лекции.

Една от акцентите на Нощта беше откриването на изложбата „Македония в европейската етническа картография (средата на XIX в. – Балканските войни 1912 – 1913 г.)“, която е подредена в единствения по рода си Музей на религиите. Експозицията беше открита от директора на Регионалния исторически музей Петър Калчев, началника на отдел  „Култура“ в местната администра

„Епизоди за четири групи тембри“ от композитора Иван Спасов дава името на следващия концерт на симфоничния оркестър на БНР. Той е наречен „Тембри и нюанси“ и е под палката на главния диригент Константин Илиевски – на 22 ноември в зала „България“, съобщават от БНР.

Освен „Епизоди за четири групи тембри“, която преди дни радиосимфониците записаха студийно, програмата включва още Концерт за виолончело и оркестър от Роберт Шуман със солист Христо Танев. Произведението също беше записано от симфоничния оркестър на БНР под диригентството на Константин Илиевски.

Христо Танев получава магистърска степен от „Джулиард скул“ в Ню Йорк, където учи виолончело при Зара Нелсова и камерна музика п

Биг бендът на БНР с диригент Антони Дончев открива новия си сезон на 24 октомври в първо студио на радиото.

На концерт ще звучи авторската музика на пианиста, композитор и продуцент Димитър Бодуров, съобщават от БНР.

На сцената, заедно с музикантите от бенда, ще партнират контрабасистът Михаил Иванов и барабанистът Мартин Хафизи.

Музикалният почерк на Бодуров съчетава джаз импровизация, класическа композиция, български фолклор и електроника. Повече от 20 години той живее в Нидерландия, където е работил с музиканти като Трюгве Сейм, Ранди Брекър, Рик Маргица. Участва на джаз конкурса в Монтрьо и конкурса „Марсиал Солал“ в Париж. С Бодуров трио (Димитър Бодуров – пиано, Йенс Дюпе – ударни, Михаил Иванов – бас) има из

„Киномания“ отново обявява превърналата се вече в традиция награда „Киноман на годината”, създадена в памет на кинокритика Георги Ангелов, който е и неофициалният кръстник на фестивала.

Всеки зрител на кинопанорамата може да кандидатства за наградата, като единственото условие е да гледа колкото се може повече филми от програмата и да пази билетите си от прожекциите. Това важи за всички филми от селекцията, независимо от киното или от града, където има прожекции (София, Варна, Пловдив), уточняват от НДК. 

Георги Ангелов е роден през 1947 г. Той кръстникът на „Киномания“, създадена преди 38 години под името „Световна кинопанорама“, а през 1993 г. променя наименованието си на „Киномания“ по негово предложение. 

Изв

Жури с председател Богдана Костуркова – драматург на Сатиричен театър „Алеко Константинов“, ще отличи най-добрите театрални състави и актьори. Голямата награда на фестивала е статуетката „Златна камила" - дело на тополовградския художник Христо Дюлгеров.

Когато говорим за култура, няма малки и големи населени места, каза служебният министър на културата Найден Тодоров, който бе гост на откриването.

Той добави, че любителското изкуство означава да обичаш театъра. Винаги съм вярвал, че България ще просъществува, докато в нея има любителско изкуство, посочи Тодоров и припомни на шега, че Ноевият ковчег е бил построен от любители, а "Титаник" - от професионалисти.

Тодоров каза още, все още министерството не прави достатъчно за любителското изкуство, но обеща програмите, свързани с него, да бъдат разширени. 

Тази вечер програмата започна с изпълнения на творчески състави на читалището на централния площад.

По-късно на фестивалната сцена ще се представи Театърът на комедията „Велко Кънев” при читалище “Св. Св. Кирил и Методий -1894” с постановката „Звезден час” от Кен Лудвиг.  

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Белгийският певец Стромай бе отличен от крал Филип
Певецът Стромай беше отличен от краля на Белгия - Филип, за изключителни заслуги в областта на изкуството, литературата или науката, на церемония в двореца в Брюксел, предаде АФП. ...
Pink Floyd History ще възродят магията на легендарната група
Спектакълът Pink Floyd History Live е музикално и мултимедийно шоу, което пресъздава пет десетилетия музикални шедьоври на легендарната група Pink Floyd. Водени от страстта си към ...
Венецианският театър „Ла Фениче“ отмени първото си представление за сезона
Венецианският музикален театър „Ла Фениче“ във Венеция отмени първото си представление за сезона за първи път от повече от 30 години насам поради протест на персонала, ...
Първото си постоянно шоу в Европа на „Сирк дю Солей“ ще започне в Берлин през ноември 2025 г.
„Сирк дю Солей“ ще представи първото си постоянно шоу в Европа в театъра на „Потсдамер плац“ в Берлин през 2025 година, предаде Ройтерс. Шоуто е наречено A ...
Банан, провъзгласен за произведение на изкуството, беше продаден за 6,2 милиона долара на търг на "Сотбис" в Ню Йорк
Банан, залепен на стената със сребристо тиксо - творба на италианския концептуален художник Маурицио Кателан, предизвика поредната сензация на пазара на изкуство в Ню Йорк, след ка ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Берлинският театър „Шаубюне“ е застрашен от фалит заради намаляване на бюджета
Берлинският театър „Шаубюне“, който е един от най-известните европейски театри с авангардните си постановки, е застрашен от фалит заради големите бюджетни съкращения, п ...
Фестивалът на оперното и балетно изкуство вдигна завеса за 54-ти път
Фестивалът на оперното и балетно изкуство (ФОБИ) в Стара Загора дава посока в лабиринта от музикални събития, каза директорът на Държавната опера в града Огнян Драганов при открива ...
Белгийският певец Стромай бе отличен от крал Филип
Певецът Стромай беше отличен от краля на Белгия - Филип, за изключителни заслуги в областта на изкуството, литературата или науката, на церемония в двореца в Брюксел, предаде АФП. ...
Pink Floyd History ще възродят магията на легендарната група
Спектакълът Pink Floyd History Live е музикално и мултимедийно шоу, което пресъздава пет десетилетия музикални шедьоври на легендарната група Pink Floyd. Водени от страстта си към ...
Венецианският театър „Ла Фениче“ отмени първото си представление за сезона
Венецианският музикален театър „Ла Фениче“ във Венеция отмени първото си представление за сезона за първи път от повече от 30 години насам поради протест на персонала, ...
Тикер в 17:00 ч.
Берлинският театър „Шаубюне“, който е един от най-известните европей ...
Начало Творчески отражения
4293
Творчески отражения

Международeн фестивал на любителските комедийни театри

С традиционно шествие на камили в Тополовград се откри Международният фестивал на любителските комедийни театри, пантомима и сатира “Велко Кънев”.Това е 27-ото издание на форума.

| 23 Септември 2024, 19:48 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Международeн фестивал на любителските комедийни театри
Международeн фестивал на любителските комедийни театри
Снимка © БТА

С традиционно шествие на камили в Тополовград се откри Международният фестивал на любителските комедийни театри, пантомима и сатира “Велко Кънев”.

Това е 27-ото издание на форума.

В София вече се чувстваме като у дома си. Тук се върнахме при приятели. Обожаваме България. Това казаха част от артистите в мюзикъла „Фантомът на операта“, който се завръща у нас за втори път тази година. 

От 29 август до 5 септември в зала 1 на НДК предстоят общо девет представления. След София екипът заминава за Лисабон, след това – за Базел, Прага и Антверпен, Прибалтика и Скандинавието. 

„Връщаме се тук заради невероятното посрещане, което имахме първия път. Целият ни екип беше единодушен, че трябва да дойдем отново“, каза Дъги Картър. Той изпълнява ролята на Раул.

„Този прекрасен град – София, е единственият от турнето, в който се връщаме за втори път. И това ни прави много щастливи и нетърпеливи да се срещнем с публиката

Варненската галерия „Графит“ представя изложба на Михалис Гарудис (1940-2021) с творби от последните две десетилетия от живота на художника. 

Изключителен шанс е да видим три самостоятелни изложби на Гарудис във Варна за краткото време от дванадесетина години, каза галеристът Ненко Чернев.

Той подчерта, че авторът и неговата съпруга Ева, която присъства на откриването, са били винаги сърдечни и са ги допускали до неговия творчески свят, съдействайки им да направят значими събития за изобразителното изкуство. 

Изложбата представи Нина Локмаджиева, която я определи като врата към последното пътуване на художника. По думите й темите в картините са белязани от респекта към Средиземно море и цивилизационните маркери, които то оставя в европейската същност.

Той ни въвлича в една оптическа игра на реално и изобразено, на двуизмерно и трии

Поради големия интерес гостуването нa картината „Триптих" на Васил Стоилов в музей „Ахинора" в Казанлък ще бъде удължено до 31 март 2025 година. Това съобщават на официалната си страница от Художествената галерия, чийто филиал е музеят. 

В произведението авторът е увековечил образите на едни от най-значимите български художници като Златю Бояджиев, Владимир Димитров – Майстора, Иван Милев и Васил Захариев. Творбата е с внушителните размери 200 × 450 см.

Картината „Триптих“ е нарисувана от Васил Стоилов през 1977 година. Още в годината на своето създаване платното е откупено и вписано в колекцията на художествена галерия „Владимир Димитров – Майстора". Картината остава задълго в мрака на фондохранилището, за да го напусне за първи път преди едва три години, когато беше показана в Националната галерия в София. 

С прожекция на филм за историята на културната институция и тържествена церемония Габровският драматичен театър отбеляза своята 95-годишнина на 16 ноември.

На празника беше премиерата на документален филм за историята на Габровския театър. Той е специално създаден от част от екипа на театъра за юбилея.

През последните няколко години благодарение на съвместна работа с Държавен архив - Габрово е станало ясно, че Габровският общински театър е основан през 1929 г. и възниква в сградата на сегашното Народно читалище „Априлов-Палаузов“.

През 2023 г. комисия решава той да се възприема за основоположник на днешния Драматичен театър „Рачо Стоянов” в града и така летоброенето да започва от 1929 г. Това е причината и през 2020 година да честваме 75 години от  създаването на театъра (създаден е като държавен театър на 10 октомври 1945 г.), а пр

Националната опера и балет на Република Северна Македония представи „Набуко“ от Джузепе Верди в Софийската опера и балет тази вечер.

Спектакълът започна с едноминутно мълчание в памет на загиналите днес български летци.

Постановката на „Набуко“ е на италиански екип. Режисьор е Ренато Бонаюто, сценограф – Флавио Арбети, костюми – Артемио Кабаси. В главните роли бяха Марян Йованоски – Набуко, Злата Тошевска – Абигаиле, Николина Яневска – Фенена, Зоран Сотиров – Исмаел, Игор Дурловски – Захария. Диригент беше Бисера Чадловска.

Спектакълът беше гледан от президента на Република Северна Македония (РСМ) Гордана Силяновска-Давкова, служебният министър на културата на България Найден Тодоров, министърът на културата на РСМ Зоран Лютков, външният министър на югозападната ни съседка Тимчо Муцунски.

По централната градска част дефилираха четириногите Султан и Емир, символи на древния поминък на местните хора в региона.

Общо 17 постановки ще могат да изгледат зрителите на фестивала от днес до 29 септември. От тях 12 постановки са на родни трупи и пет - на състави от българските диаспори в чужбина - Сърбия, Молдова, Украйна, Италия и Турция. Всички представления ще се играят на български език.

Четири камерни концерта и четири майсторски класа ще има по време на петото издание на Cellissimo, съобщават организаторите на фестивала, който ще се състои от 6 до 11 септември.

На майсторските класове на проф. Рафаел Уолфиш, проф. Стефан Казаку, проф. Кшищоф Карпета и доц. д-р Атанас Кръстев ще партнират пианистите Палави Махидара, проф. Людмил Ангелов, доц. д-р Маргарита Илиева и д-р Гергана Несторова в общите им камерни концерти.

„Както в предишните издания на фестивала, така и през 2024 г. майсторските класове ще са отворени за ученици, студенти, както и за професионални виолончелисти от цялата страна и чужбина. Това е уникална възможност в нашата столица да се осъществи среща между изтъкнати представители на различни европейски виолончелови школи, чието съгласие за участие е признание и за високото ни нацио

Тази вечер стотици жители и гости на Стара Загора се включиха в 19-ото издание на Нощта на изкуствата, която отново обедини културните институции в града в една запомняща се вечер, изпълнена с разнообразни събития и арт преживявания.

В рамките на мащабното културно събитие музеите, галериите и други културни центрове в Стара Загора отвориха вратите си за посетители, като предложиха богата програма от изложби, музикални концерти, литературни четения и астрономически лекции.

Една от акцентите на Нощта беше откриването на изложбата „Македония в европейската етническа картография (средата на XIX в. – Балканските войни 1912 – 1913 г.)“, която е подредена в единствения по рода си Музей на религиите. Експозицията беше открита от директора на Регионалния исторически музей Петър Калчев, началника на отдел  „Култура“ в местната администра

„Епизоди за четири групи тембри“ от композитора Иван Спасов дава името на следващия концерт на симфоничния оркестър на БНР. Той е наречен „Тембри и нюанси“ и е под палката на главния диригент Константин Илиевски – на 22 ноември в зала „България“, съобщават от БНР.

Освен „Епизоди за четири групи тембри“, която преди дни радиосимфониците записаха студийно, програмата включва още Концерт за виолончело и оркестър от Роберт Шуман със солист Христо Танев. Произведението също беше записано от симфоничния оркестър на БНР под диригентството на Константин Илиевски.

Христо Танев получава магистърска степен от „Джулиард скул“ в Ню Йорк, където учи виолончело при Зара Нелсова и камерна музика п

Биг бендът на БНР с диригент Антони Дончев открива новия си сезон на 24 октомври в първо студио на радиото.

На концерт ще звучи авторската музика на пианиста, композитор и продуцент Димитър Бодуров, съобщават от БНР.

На сцената, заедно с музикантите от бенда, ще партнират контрабасистът Михаил Иванов и барабанистът Мартин Хафизи.

Музикалният почерк на Бодуров съчетава джаз импровизация, класическа композиция, български фолклор и електроника. Повече от 20 години той живее в Нидерландия, където е работил с музиканти като Трюгве Сейм, Ранди Брекър, Рик Маргица. Участва на джаз конкурса в Монтрьо и конкурса „Марсиал Солал“ в Париж. С Бодуров трио (Димитър Бодуров – пиано, Йенс Дюпе – ударни, Михаил Иванов – бас) има из

„Киномания“ отново обявява превърналата се вече в традиция награда „Киноман на годината”, създадена в памет на кинокритика Георги Ангелов, който е и неофициалният кръстник на фестивала.

Всеки зрител на кинопанорамата може да кандидатства за наградата, като единственото условие е да гледа колкото се може повече филми от програмата и да пази билетите си от прожекциите. Това важи за всички филми от селекцията, независимо от киното или от града, където има прожекции (София, Варна, Пловдив), уточняват от НДК. 

Георги Ангелов е роден през 1947 г. Той кръстникът на „Киномания“, създадена преди 38 години под името „Световна кинопанорама“, а през 1993 г. променя наименованието си на „Киномания“ по негово предложение. 

Изв

Фестивалът е под патронажа на вицепрезидента Илияна Йотова и се организира от Министерството на културата, Изпълнителната агенция за българите в чужбина, Съюзът на артистите в България, Съюзът на народните читалища, Община Тополовград и читалище „Св. Св. Кирил и Методий-1894“.

От културното средище посочиха, че тази година над 100 дарители - фирми, организации и частни лица подкрепят финансово провеждането на фестивала.

Жури с председател Богдана Костуркова – драматург на Сатиричен театър „Алеко Константинов“, ще отличи най-добрите театрални състави и актьори. Голямата награда на фестивала е статуетката „Златна камила" - дело на тополовградския художник Христо Дюлгеров.

Когато говорим за култура, няма малки и големи населени места, каза служебният министър на културата Найден Тодоров, който бе гост на откриването.

Той добави, че любителското изкуство означава да обичаш театъра. Винаги съм вярвал, че България ще просъществува, докато в нея има любителско изкуство, посочи Тодоров и припомни на шега, че Ноевият ковчег е бил построен от любители, а "Титаник" - от професионалисти.

Тодоров каза още, все още министерството не прави достатъчно за любителското изкуство, но обеща програмите, свързани с него, да бъдат разширени. 

Тази вечер програмата започна с изпълнения на творчески състави на читалището на централния площад.

По-късно на фестивалната сцена ще се представи Театърът на комедията „Велко Кънев” при читалище “Св. Св. Кирил и Методий -1894” с постановката „Звезден час” от Кен Лудвиг.  

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Белгийският певец Стромай бе отличен от крал Филип
Pink Floyd History ще възродят магията на легендарната група
Венецианският театър „Ла Фениче“ отмени първото си представление за сезона
Първото си постоянно шоу в Европа на „Сирк дю Солей“ ще започне в Берлин през ноември 2025 г.
Банан, провъзгласен за произведение на изкуството, беше продаден за 6,2 милиона долара на търг на "Сотбис" в Ню Йорк
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Ноември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Калейдоскоп
Берлинският театър „Шаубюне“ е застрашен от фалит заради намаляване на бюджета
Авансцена
Фестивалът на оперното и балетно изкуство вдигна завеса за 54-ти път
Творчески отражения
Белгийският певец Стромай бе отличен от крал Филип
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.